טיפולי חמלה 12.06.2019

תוכנית הנגשה לאולפריב בסרטן שחלה

מתן טיפול ב-Olaparib לטיפול אחזקתי בחולות עם סרטן שחלה מתקדם או גרורתי, נשאיות למוטציה (מולדת או נרכשת) בגנים BRCA1/2, לאחר שהשיגו תגובה (מלאה או חלקית) לטיפול קו-ראשון כימותרפי מבוסס פלטינום

אסטרהזניקה ישראל שמחה לעדכן כי במסגרת הרחבת נגישות על בסיס חולה בדיד (expanded access single named patient program) החברה תספק את התרופה Olaparib ללא עלות כטיפול אחזקתי למטופלות שאובחנו עם סרטן שחלה מתקדם או גרורתי, אשר להן מוטציה ב-BRCA1/2.

הצטרפותן של חולות לתכנית זו מתבססת על קריטריונים שנקבעו על ידי החברה, במטרה להבטיח כי התועלת הצפויה מהטיפול עולה על הסיכון. התכנית מיועדת עבור חולות סרטן שחלה מתקדם או גרורתי, אשר להן מוטציה (מולדת או נרכשת) ב-BRCA1/2 ולאחר שהשיגו תגובה (מלאה או חלקית) לטיפול קו ראשון כימותרפי מבוסס פלטינום. על הטיפול האחזקתי להתחיל בטווח של שלושה עד שמונה שבועות מסיום הטיפול הכימותרפי בקו הראשון. תוכנית זו אינה כוללת מימון של בירור גנטי כלשהו מטעם אסטרהזניקה.

התכנית תפעל עד להכללת התרופה בסל הבריאות או בסל ביטוחי אחר, או עד להתקדמות המחלה, או עד להופעת תופעות לוואי המחייבות הפסקת הטיפול, המוקדם מבין הנ"ל. חולות חדשות יוכלו להיכלל בתכנית עד שנה מתחילתה או עד להכללת התרופה בסל הבריאות בהתוויה הנ"ל, המוקדם מביניהם.

החברה עשויה בכל שלב להפסיק את הפעלת התכנית על פי שיקול דעתה, כל זמן שתמשיך את הטיפול במטופלות שכבר החלו טיפול בתכשיר, על פי האמור לעיל.

לפרטים נוספים אודות התכנית ולשאלות בנושא זה, ניתן לפנות לד"ר רוני גינזבורג מהמחלקה הרפואית של אסטרהזניקה במייל roni.ginsburg@astrazeneca.com או בטלפון 052-7206046.

לצורך הגשת בקשה במסגרת התוכנית, הנך מתבקש ליצור קשר עם המחלקה הרפואית של אסטרהזניקה במייל לאושרית רגב oshrit.regev@astrazeneca.com, אשר תדאג להעביר את פרטייך לחברת קליניגן לשם קבלת גישה למערכת הממוחשבת.

בברכה,

ד"ר עינת דותן

נושאים קשורים:  טיפולי חמלה
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות